Urszula Stachewicz – „Inspiracje czerpię z natury”

 

 


Urszula Stachewicz
 jest absolwentką Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki (WIMiC). Nie bez powodu wybrała AGH – chciała studiować Inżynierię Materiałową, a szczególnie materiały dla medycyny na WIMiC. W czasie studiów miała możliwość wyjazdu na praktyki organizowane przez IAESTE do Niemiec i Finlandii, a także realizować pracę magisterską na niemieckiej uczelni, dzięki czemu uzyskała podwójny dyplom. W ramach indywidualnego toku nauczania mogła szybko ukierunkować się w biomateriałach, które są jednym z jej głównych zainteresowań. Podczas wyjazdów zagranicznych pracowała w międzynarodowych zespołach i świetnych laboratoriach, jeszcze zanim Polska dołączyła do UE. I tak począwszy od pracy magisterskiej w Instytucie Maxa Plancka w Niemczech, poprzez doktorat na Uniwersytecie w Delft i Philips Research w Eindhoven w Holandii, aż po staż podoktorski na Uniwersytecie Londyńskim Queen Mary, wpadła w wir nieustannego drążenia, poznawania i wyjaśniania zjawisk w skali makro i nano. Obecnie jej badania w dużej mierze dotyczą procesu elektroprzędzenia oraz produkowanych w tym procesie nanowłókien polimerowych, ich właściwości powierzchniowych i mechanicznych. Dzięki otwartości społeczności Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej może kontynuować swoją pasję do nanotechnologii w niezwykłym miejscu – Międzynarodowym Centrum Mikroskopii Elektronowej dla Inżynierii Materiałowej, pracując na wysokiej klasy mikroskopach.

 

Urszula Stachewicz o AGH
Pamiętam, że kiedy zaczęłam studia na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, moja ciocia zapytała mnie, czy zamierzam robić cegły po studiach. Oczywiście można je robić i nie jest to nic trywialnego, jednak pokazuje to, że większość ludzi myśli bardzo stereotypowo na temat Akademii Górniczo-Hutniczej i niektórych wydziałów, które posiadają do dziś nazwy historyczne. Nic bardziej mylnego. AGH jest niezwykle nowoczesną uczelnią z szerokimi kontaktami z przemysłem i multidysciplinarnym podejściem do nauki. Na AGH pracują ludzie, którzy potrafią porwać Cię do działania, motywują Cię i chcą, abyś osiągnął sukces, potrafią wzbudzić w Tobie życiową pasję, umożliwiającą realizację marzeń. To nowoczesna uczelnia, otwarta na innowacje i mająca wielu specjalistów. Właśnie na AGH mamy niezwykłe możliwości rozwoju i współpracy pomiędzy różnymi dziedzinami nauki, nie tylko związanymi z matematyką, fizyką, chemią, czy informatyką, ale także z kulturoznawstwem, socjologią, marketingiem czy z nowoczesnym projektowaniem produktów. AGH posiada szeroką gamę kierunków i profili kształcenia zarówno dla wykwalifikowanych inżynierów, jak i ludzi biznesu z kreatywnymi pomysłami. Studenci mają dostęp do aparatury światowej klasy, a niekiedy bardzo unikatowego sprzętu stworzonego na potrzeby innowacyjnych projektów realizowanych na AGH. Nasza uczelnia posiada świetnie wykształconą kadrę z międzynarodowym doświadczeniem, która dzieli się wiedzą i spostrzeżeniami, nie tylko naukowymi.

Podsumowując, na AGH mamy entuzjastów porwanych przez innowacyjne technologie, ludzi chętnych do pomocy i sprzęt, na którym realizujemy swoje pasje inżynierskie. 

 

Warto na AGH być, i włączyć się w tworzenie nauki i technologii dla lepszej przyszłości!



 

All rights reserved © 2014 AGH University of Science and Technology