„AGH to dobre rozwiązanie!” –

Cykl spotkań dla kandydatów na studia

I spotkanie – Inżynieria materiałowa – 23 września 2014 r.

Pierwsze spotkanie z cyklu „AGH to dobre rozwiązanie!” odbyło się 23 września 2014 roku i poświęcone było kierunkom studiów prowadzonym w Akademii Górniczo-Hutniczej, związanym z inżynierią materiałową.

W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się, jakie cele stawia sobie współczesna inżynieria materiałowa oraz zobaczyli, w jaki sposób efekty prowadzonych w tej dziedzinie badań znajdują zastosowanie m.in. w informatyce, medycynie, lotnictwie i budownictwie.

Spotkanie połączone było z projektem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, promującym kierunki matematyczne, przyrodnicze i techniczne.

Wszystkich, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w spotkaniu, zapraszamy do wysłuchania wykładów.

„Malujemy komputer, czyli o pigmentach w informatyce” – prof. Konrad Szaciłowski, pracownik naukowy Wydziału Metali Nieżelaznych

„Laser w inżynierii materiałowej” – Agnieszka Lipińska, studentka Wydziału Inżynierii Metali i Informatyki Przemysłowej

„Membrana – bariera, która łączy pracę inżyniera i lekarza” – dr inż. Ewa Stodolak-Zych, pracownik naukowy Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki