E-Moto AGH – „Stay charged

 

 

Jeśli ktoś się zastanawia i nie jest zdecydowany, gdzie studiować, to polecam tę uczelnię – AGH na pewno nie zawiedzie Twoich oczekiwań!

E-Moto AGH – to grupa pasjonatów zajmująca się konstruowaniem motocykla z napędem elektrycznym. Zespół tworzą trzy Koła Naukowe: Mechaników, Hydrogenium oraz Spectrum. Projekt koordynowany jest przez KN Mechaników z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, które realizuje część mechaniczną, konstrukcję i napęd. KN Hydrogenium z Wydziału Energetyki i Paliw realizuje układ zasilania, z kolei KN Spectrum z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji jest odpowiedzialne za telekomunikację.

Wszystko zaczęło się od pomysłu grupy sześciu osób, które podczas burzy mózgów zastanawiały się jak osiągnąć założony cel. Machina ruszyła i w szybkim tempie skompletowano zespół, znaleziono osoby chętne do współpracy, udzielające wsparcie merytoryczne oraz pozyskano potrzebne dofinansowanie. W ciągu zaledwie pięciu miesięcy grupa 25 studentów skonstruowała pierwszy w historii AGH – terenowy motocykl elektryczny. Realizacja tego projektu mocno zacieśniła więzi wśród tworzących go osób, które stale są otwarte na nowe inicjatywy.

 

 

Szymon Kurpiel, lider sekcji marketingu, sekcja mechaników, prezes KN Mechaników
AGH jest dla mnie wspaniałym miejscem. Nie chodzi tu tylko o miejsce czy wysoki poziom, chociaż też jest to ważne. Urzekł mnie klimat uczelni, a przede wszystkim ludzie, których można tu poznać. AGH jest miejscem powstawania wielu nowych talentów – dostaliśmy możliwość rozwoju poprzez wsparcie naszego projektu E-Moto AGH. To właśnie tutaj odbywa się praca nad takimi wspaniałymi projektami. Uważam, że dzięki tej uczelni odkryłem swoje „Wiedza – Pasja – Więź”!
Z całego serca polecam AGH!
Urzekł mnie klimat uczelni, a przede wszystkim ludzie, których można tu poznać.

 

 

 

Gabriela Ważny, lider zasilania, prezes KN Hydrogenium
Akademia jest idealnym miejscem dla rozwoju projektów studenckich – nieważne na jak szalony, ambitny, a czasem zdawałoby się nawet, że niewykonalny pomysł wpadniemy – wiemy, że możemy liczyć na wsparcie AGH. Z tego właśnie powodu mogę zarekomendować AGH: niewiele jest takich miejsc, w których panują tak sprzyjające warunki do zdobywania wiedzy i rozwijania zainteresowań.
Nieważne na jak szalony, ambitny, a czasem zdawałoby się nawet, że niewykonalny pomysł wpadniemy – wiemy, że możemy liczyć na wsparcie AGH.

 

 

 

Jacek Krupa, lider sekcji mechaników
Po ukończeniu szkoły średniej stajemy przed trudną decyzją. Wybór AGH okazał się właściwy. To miejsce pozwalające rozwijać zarówno swoje pasje, jak i kompetencje. Moją siłą są wspaniali ludzie inspirujący do podejmowania nowych wyzwań.
Moją siłą są wspaniali ludzie inspirujący do podejmowania nowych wyzwań

 

 

 

Grzegorz Gołucki, sekcja mechaników

Trudno w kilku słowach wyrazić to, jak ogromne perspektywy stwarza młodemu człowiekowi AGH. To przestrzeń, gdzie nauka nieustannie współtworzy się z pasją, motywacją i chęcią inwestowania w najtrwalszy kapitał – siebie. To miejsce sprawia, że marzenia stają się celami z datą realizacji, a przyjaźnie zawiązują się na lata. Moc tkwi w studentach przywiązanych do swojej uczelni. Patrząc z perspektywy czasu, uważam, że był to doskonały wybór! Jeśli ktoś się zastanawia i nie jest zdecydowany, gdzie studiować, to polecam tę uczelnię – AGH na pewno nie zawiedzie Twoich oczekiwań!
AGH to przestrzeń, gdzie nauka nieustannie współtworzy się z pasją, motywacją i chęcią inwestowania w najtrwalszy kapitał – siebie.

 

 

 

Kacper Cichy, doktorant AGH, sekcja zasilania

AGH niewątpliwie pozwala zdobyć wykształcenie przydatne w przyszłej pracy, ale prawdziwa przygoda ze studiowaniem ma początek dopiero, gdy zdecydujemy się zrobić coś niekoniecznie mieszczącego się w ramach sylabusa. W zespole E-Moto jestem praktycznie od początku istnienia projektu – jako Hydrogenium dość szybko przekonaliśmy się, że wykonanie układu zasilania elektrycznego motocykla nie sprowadza się do obliczenia konfiguracji pakietu ogniw Li-ion, ale wsparcie otrzymane ze strony uczelni i naszych opiekunów pozwoliło odnieść sukces i zdobyć ogromne doświadczenie. I frajdy!
Prawdziwa przygoda ze studiowaniem ma początek dopiero, gdy zdecydujemy się zrobić coś więcej.

 


 

 

All rights reserved © 2014 Akademia Górniczo-Hutnicza