Airly – „Tworzymy dobrą atmosferę

 


 

Airly zostało założone przez absolwentów Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – Wiktora Warchałowskiego, Michała Miśka i Aleksandra Koniora. Aktualnie to jeden z najszybciej rozwijających się start-upów w tej części Europy. Celem Airly jest dostarczenie informacji na temat jakości powietrza dla samorządów i biznesu za pomocą niskokosztowych czujników. Airly prezentuje dane w intuicyjny sposób mieszkańcom miast, a poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji i zaawansowanych algorytmów, dokonuje również predykcji jakości powietrza. Wśród inwestorów spółki znajduje się m.in. rodzina Richarda Bransona (Virgin), a także założyciel Ubera – Garrett Camp, prezes Bolta – Markus Villig, były redaktor naczelny magazynu “Wired” David Rowan, założyciel Pipedrive – Ragnar Sass. Z interaktywnej mapy zanieczyszczeń MyAirly korzysta 2 miliony użytkowników z całego świata, którzy mają dostęp do danych o powietrzu z ponad 30 tysięcy stacji pomiarowych. Firma może pochwalić się współpracą z ponad 600 miastami na całym świecie (m.in. Hong Kong, Dżakarta, Oslo, Granada), licznymi partnerstwami (m.in. Philips, Virgin, Veolia, Skanska, Innogy, PwC, NBC czy Ringier Axel Springer) jak również bardzo liczną i zaangażowaną społecznością ludzi zdeterminowanych w kierunku walki ze smogiem. W samej Polsce Airly ma ponad 4 tysiące aktywnych czujników jakości powietrza oraz współpracuje z ponad 300 lokalnymi samorządami.


Michał Misiek o AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza to przede wszystkim wspaniali i kreatywni ludzie. Dzięki AGH i działającym przy niej kołom naukowym mogłem wziąć udział w fantastycznych projektach, takich jak np. budowa łazika marsjańskiego czy rakiety kosmicznej. Uczelnia umożliwiła mi również praktyki w międzynarodowych projektach badawczych, co pozwoliło mi na rozwój i poznanie wybitnych naukowców z całego świata.

 

Wiktor Warchałowski o AGH

Akademia Górniczo-Hutnicza to miejsce, w którym poznałem przyjaciół, z którymi stworzyliśmy absolutnie świetny projekt – Airly. Uczelnia dała nam niesamowite możliwości poznania inżynierskiego rzemiosła, które potem wykorzystaliśmy poza nią – w biznesie. Dzięki AGH miałem możliwość pracować w European XFEL – przy laserze budowanym w synchrotronowym centrum badawczym DESY w Hamburgu, a także wziąć udział w wielu niesamowitych projektach badawczo-naukowych. Wiedza, którą wyniosłem z AGH, będzie mi towarzyszyć do końca życia”.

 

Zdecydowanie rekomenduję AGH!

 


 

All rights reserved © 2014 AGH University of Science and Technology