Jakub Rydkodym – „Mój świat budują drogi”

 

 

 

Jakub Rydkodym urodził się w Stalowej Woli, gdzie spędził większość swojego dotychczasowego życia. Już w dzieciństwie wykazywał konstruktorskie zainteresowania. Jego ulubioną zabawką były, rzecz jasna, klocki Lego, a w szkole podstawowej ujawniał talenty stolarskie. I choć od dzieciństwa do wczesnej dorosłości chciał zostać strażakiem, to życie pokierowało go na budownictwo. W 2014 roku uzyskał tytuł inżyniera i obecnie, aktywnie działając m.in. w kole naukowym, prowadzi badania związane z procesem renowacji obiektów budowlanych. Dziś już nie wyobraża sobie robić czegoś niezwiązanego z budownictwem… – poza podróżowaniem, które jest jego największą pasją. Po maturze zaczął jeździć autostopem, eksplorując ukochane Beskidy. Potem przejechał w ten sposób większość krajów Europy, w 2014 roku dotarł do Chin, a w 2015, do Dubaju. Jak sam wskazuje, autostop to nie tylko sposób na tanie podróże, ale przede wszystkim – poprzez rozmowy z napotkanymi ludzi – możliwość poznania innych kultur, odkrywania piękna świata.
Jak się okazuje, podróże mogą też pomóc w karierze zawodowej, bo w Dubaju zaproponowano mu pracę w firmie budowlanej. Podczas swoich podróży Kuba spełnia nie tylko swoje marzenia. Dzięki wymyślonej przez niego akcji „Pocztówka z podróży”, w porozumieniu z Fundacją Kadry ze Świata, udało mu się zebrać znaczną sumę na realizację podróżniczych marzeń dzieci z domów dziecka.
Wszystkie swoje wyjazdy opisuje w blogu o nazwie „Plecak Wspomnień”, który gromadzi całkiem sporą społeczność. Kocha podróże, ale równie dobrze czuje się w domowym zaciszu. Dlatego to budownictwo stanie się jego sposobem na życie. Podróże zaś na zawsze będą pasją, wypełniającą każdy dzień urlopu.

 

Jakub Rydkodym  o AGH


Przygodę ze studiowaniem rozpocząłem na innej krakowskiej uczelni. Na Akademię patrzyłem jednak z nutką zazdrości. Imponowało mi w niej mnóstwo rzeczy: renoma, niepowtarzalna atmosfera wśród społeczności studenckiej, czy wreszcie piękny, reprezentacyjny budynek główny. To wszystko sprawiło, że kolejny rok akademicki rozpocząłem już w budynku A-0. Decyzja o zmianie uczelni była jedną z najlepszych w moim życiu. Wysoki poziom kształcenia i możliwości wszechstronnego rozwoju gwarantują fantastyczny początek kariery zawodowej. Natomiast społeczność studencka sprawia, że studiowanie na AGH jest niezapomnianym czasem.

Rekomenduję AGH!

 

 

 

 

 

 

 

All rights reserved © 2014 Akademia Górniczo-Hutnicza