Marcin Szymański – „Zakręcony w trójwymiarze”

 

 


Marcin Szymański
 studia na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki rozpoczął w 2010 roku. Od początku jako student Mechaniki i Budowy Maszyn bardzo aktywnie włączył się w życie akademickie, pełniąc m.in. rolę przewodniczącego w wydziałowej radzie samorządu studenckiego. Współpracował z władzami AGH, organizując różnego rodzaju wydarzenia, spotkania i wyjazdy. Już od najmłodszych lat zdradzał zamiłowanie do konstruowania i projektowania, a zastosowaniem nowoczesnych technologii w przemyśle zainteresował się jeszcze przed rozpoczęciem studiów. Dzisiaj pełni rolę Product Managera w firmie Verashape, zajmującej się produkcją drukarek 3D VSHAPER i wdrażaniem rozwiązań druku 3D dla przemysłu na całym świecie. Na co dzień godzi świat biznesu i nowoczesnych technologii, nieustannie pracując nad rozwojem oferowanych produktów. Wspomaga pracę zespołu R&D, odpowiedzialnego za realizację innowacyjnego w skali światowej projektu wspieranego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Odpowiada za tworzenie międzynarodowej sieci sprzedaży drukarek 3D oraz wypracowywanie zasad współpracy z resellerami z całego świata. Obowiązki zawodowe łączy z pasją podróżowania i poznawania różnych kultur.

 

Marcin Szymańśki o AGH
AGH to miejsce, w którym wiedza spotyka się z pasją jej przekazywania, a entuzjazm przenika się z przyjazną atmosferą sprzyjającą nauce. Studia na AGH to czas eksperymentowania i praktycznego poszukiwania rozwiązań pod czujnym okiem ekspertów. Liczne rozwiązania opracowane przez naukowców z AGH, które znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, świadczą o wiodącej roli uczelni w kształtowaniu polskiej i światowej gospodarki. Warto podkreślić – na przestrzeni dziesięciu minionych lat Akademia uzyskała ponad 700 praw wyłącznych, w tym patenty, patenty na wynalazki, prawa ochronne na wzory użytkowe oraz prawa ochronne na znaki towarowe. Te liczby budzą szacunek zarówno polskich, jak i światowych firm przemysłowych. Wspaniale, że studenci mogą w tych sukcesach uczestniczyć!

 

AGH to miejsce, w którym wiedza spotyka się z pasją jej przekazywania, a entuzjazm przenika się z przyjazną atmosferą sprzyjającą nauce. 

All rights reserved © 2014 Akademia Górniczo-Hutnicza