16.03.2022 r.


Natalia Schmidt-Polończyk
– „Doktorka Tutorka”

 

Młoda kobieta stoi na tle tunelu drogowego

 

 

Dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk – adiunkt na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami. Naukowo zafascynowana tunelami drogowymi, w których bada bezpieczeństwo i ewakuację oraz zachowania ludzi w sytuacjach awaryjnych. W 2016 r. obroniła pracę doktorską, w ramach której badała możliwości stosowania wentylacji wzdłużnej w długich tunelach drogowych. Jest pomysłodawczynią oraz współautorką pierwszych w Polsce naukowych badań ewakuacji ludzi w rzeczywistych tunelach drogowych w warunkach zadymienia. Doświadczenie i wiedzę zdobywała podczas staży naukowych w Austrii i Hiszpanii. Posiada uprawnienia inspektora pracy BHP.

Będąc tutorem akademickim i trenerem interpersonalnym, pomaga studentom w rozwoju osobistym i naukowym. Ponadto prowadzi swój autorski, obieralny przedmiot Rozwój Kompetencji Miękkich i podczas zajęć w niekonwencjonalny sposób pracuje ze studentami nad ich rozwojem osobistym.

Wielką wagę przykłada do dydaktyki, w której wykorzystuje angażujące metody nauczania oraz zwraca uwagę na praktyczny aspekt zdobywanej przez studentów wiedzy. Świadomość i potrzeba własnego rozwoju, zdobywania narzędzi, by dobrze uczyć, sprawiają, że uczestniczy w wielu kursach (dot. m.in. komunikacji międzypokoleniowej, sztuki autoprezentacji, metod nauczania), zdobywając nowe doświadczenia. Obecnie kończy szkolenie Sztuka Dydaktyki Akademickiej w Collegium Wratislaviense.

Jej pasją jest popularyzacja nauki. Prowadzi konto rozwojowo-naukowe na Instagramie @doktorka_tutorka, na którym „po ludzku pisze o nauce, sztuce i rozwoju”. Jest pomysłodawczynią akcji #OdważneWNauce zorganizowanej w ramach Międzynarodowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nauce. Jako wolontariuszka spotyka się z uczennicami szkół podstawowych, aby przybliżyć im nauki ścisłe i zachęcić do rozwoju swoich zainteresowań. Prowadzi autorski cykl „Kobiecy Kwadrans Naukowy”, spotykając się z ciekawymi kobietami działającymi w świecie nauki. Prywatnie kocha spędzać aktywnie czas, jeździ konno, żegluje, tańczy.
 

Nasza Akademia skrywa w trzech literkach historie nie do podrobienia, poczucie niezwykłej więzi, społeczności pełnej pasji i zamiłowania do wiedzy!

Dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk o AGH

Są takie decyzje w życiu, o których sama myśl wywołuje uśmiech na naszej twarzy i powoduje, że przez głowę przebiega mnóstwo pozytywnych wspomnień. Taką decyzją w moim życiu był wybór AGH jako uczelni, w której studiowałam i gdzie obecnie pracuję. Gdy myślę o początkach tej przygody, myśl dalej biegnie przez lata studiów bogatych we wszystkie aspekty tzw. życia studenckiego, na najlepszym kampusie w tej części globu. To okres kiedy zdobywałam wiedzę, umiejętności i doświadczenie w jednej z najlepszych uczelni w naszym kraju, a dzięki jej wsparciu podjęłam decyzję o rozpoczęciu kariery naukowej i spełnieniu marzeń o byciu naukowczynią i dydaktyczką. Nasza Akademia skrywa w trzech literkach historie nie do podrobienia, poczucie niezwykłej więzi, społeczności pełnej pasji i zamiłowania do wiedzy!


Moje kilkanaście lat z AGH to czas niezwykłego rozwoju – własnego, ale i mojej Alma Mater. Jestem dumna z tego jak rozwija się nasze zaplecze badawcze, infrastruktura, jak dba się o zieleń kampusu, daje przestrzeń do rozwoju pasji studentek i studentów, animuje ich życie kulturalne oraz wspiera sport akademicki, w którym nie mamy sobie równych.

 

Rekomenduję AGH!

 

 

All rights reserved © 2014 Akademia Górniczo-Hutnicza