Piotr Bubrowski – „Działam odlotowo”

 

 

 

Piotr Bubrowski pochodzi z dalekiej północy – z Suwałk. Jest absolwentem Wydziału Odlewnictwa Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie oraz podyplomowych studiów menedżerskich w warszawskiej SGH.
Jego pierwszym wyzwaniem było podjęcie pracy w firmie Engineering Design Centre – General Electric. Praca nad silnikami lotniczymi oraz innowacyjnymi technologiami umocniły jego wiedzę techniczną zdobytą na studiach. Z tymi obowiązkami wiązały się liczne podróże zagraniczne do USA i Singapuru – dzięki nim Piotr nauczył się współpracować z przedstawicielami innych kultur oraz kierować międzynarodowymi grupami. Następnie podjął pracę na stanowisku menedżerskim w firmie Leo Vince – lidera branży motoryzacyjnej. Możliwość bezpośredniego zetknięcia się z nowymi technologiami wykorzystywanymi w układach wydechowych motorów oraz z włoską kulturą pracy poszerzyły jego horyzonty. Kierowany dalszą chęcią poznawania świata trafił do firmy Schwarte Milfor, która nauczyła go niemieckiej precyzji. Stosunkowo częste zmiany pracy wynikały z ciągłej potrzeby doskonalenia się oraz możliwości pozyskania środków na zabezpieczenie przyszłości. Nieodparta chęć poznawania nowoczesnych technologii oraz próby podejmowania kolejnych wyzwań sprawiły, że jego kolejnym krokiem było podjęcie współpracy z firmą Inter Metal – jednym z liderów produkcji barier drogowych. Odpowiedzialność za bieżącą analizę wszystkich działów oraz wpływ na rozwój inwestycji w zakładzie pozwalały każdego dnia na naukę czegoś nowego.
Obecnie Piotr Bubrowski wraca do zdrowia po ciężkiej kontuzji.

 

Piotr Bubrowski o AGH


Nigdy nie wolno bać się nowych wyzwań! Pochodzę z Suwałk (niektórzy pewnie zapytają, gdzie to jest?) i idąc na studia na AGH, wiedziałem, że będzie to wspaniała przygoda, dzięki której poznam wielu ludzi oraz zdobędę wiedzę, która w przyszłości zapewni mi pracę. Od początku studiów starałem się uczestniczyć w życiu uczelni. Nie marnowałem czasu: wstąpiłem do Koła Naukowego „Zgarek”, które działa na Wydziale Odlewnictwa. Dzięki temu mogłem poznać m.in. wszystkie zakłady wchodzące w skład Stowarzyszenia Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego „Dolina Lotnicza”. Możliwość obejrzenia z bliska zaawansowanych technologii oraz rozmowy z pracującymi tam pasjonatami sprawiły, że moje marzenia zaczęły przybierać realnych kształtów. Nie zapominajmy jednak, że nie samą nauką człowiek żyje – wolny czas wypełniały mi siatkówka, piłka nożna i liczne rozgrywki międzywydziałowe. W trakcie studiów byłem również organizatorem i uczestnikiem licznych wydarzeń uczelnianych, takich jak bale, karczmy, konferencje naukowe.
Akademia i wykładowcy, z którymi się zetknąłem, dali mi realne szanse na lepszą przyszłość. A ja tylko je wykorzystałem zgodnie z założeniem, że jeśli ktoś daje ci możliwość zdobycia wiedzy oraz przeżycia najlepszych lat na uczelni, to trzeba wejść do tej gry.

AGH to szansa – wykorzystaj ją!

 

 

 

 

All rights reserved © 2014 Akademia Górniczo-Hutnicza