Dr inż. Piotr Zegarmistrz – „Wykładowca uzależniony od adrenaliny”

 

Zdjęcie: Michał Lalik

 


Piotr Zegarmistrz  jest absolwentem kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji. Od 2004 roku pracuje w Katedrze Elektrotechniki i Elektroenergetyki, obecnie na stanowisku adiunkta. Studenci Wydziałów EAIiIB oraz IET znają go dobrze z zajęć z Teorii Obwodów. Jego praca naukowa ukierunkowana jest na badania algorytmów tomografii rezystancyjnej oraz właściwości elementów memrystorowych.

Od wielu lat pracę dydaktyczną oraz rozwój naukowy łączy z realizacją swoich pozazawodowych pasji, związanych z wyczynowym uprawianiem sportu, ze wskazaniem na tzw. sporty podniesionego ryzyka. W latach 2008 – 2013 (z półtoraroczną przerwą na dokończenie i obronę pracy doktorskiej) z powodzeniem startował w rajdach samochodowych w Polsce i zagranicą jako pilot utytułowanych polskich zawodników, takich jak Jan Chmielewski (absolwent Wydziału Zarządzania AGH), Grzegorz Dul, Robert Kujawski czy Szymon Kornicki. Z tym ostatnim w sezonie 2010 zdobyli tytuły rajdowych mistrzów Słowacji.

W 2016 roku Piotr Zegarmistrz odnalazł swoją pasję w enduro – nowej dyscyplinie kolarstwa górskiego. Zaangażowanie i determinacja w dążeniu do założonych celów pozwoliły ukończyć sezon 2018 na trzecim miejscu w klasyfikacji Akademickiego Pucharu Polski w Enduro MTB. Warto podkreślić, że w rywalizacji tej nie ma podziału na studentów i pracowników uczelni wyższych, co podnosi rangę rezultatu osiągniętego przez reprezentanta AZS AGH pośród wielu o kilkanaście lat młodszych rywali. Obecnie kontynuuje swoją przygodę z rowerowym enduro, ale już w kategorii E-Bike, przewidzianej dla rowerów ze wspomaganiem elektrycznym.

 

 

...uczelnia to
nie tylko wsparcie merytoryczne, pozwalające na rozwój kariery zawodowej,
ale także nieocenione wsparcie socjalne, dzięki któremu możemy rozwijać swoje pozazawodowe pasje i zaintere­sowania...

Piotr Zegarmistrz o AGH

Dla mnie AGH to nie tylko miejsce pracy. To przede wszystkim ludzie. Ludzie, którzy tworzą atmosferę tej uczelni. Na swojej dotychczasowej drodze spotkałem w AGH wiele bardzo życzliwych i pomocnych osób. Takich, które nie tylko wypełniają swoje zawodowe obowiązki, ale potrafią dzielić się z innymi pozytywną energią i zarażać optymizmem.
AGH oferuje wielotorowe wsparcie, zarówno dla studentów jak i pracowników. Mnogość organizacji studenckich oraz możliwych ścieżek rozwoju dla młodych pracowników nauki pozwala rozwijać skrzydła. Jest tylko jeden warunek – trzeba chcieć! Jeśli tylko chcesz, potrafisz się zaangażować w to co robisz, znikają wszelkie ograniczenia. The sky is the limit!
Nasza uczelnia to nie tylko wsparcie merytoryczne, pozwalające na rozwój kariery zawodowej, ale także nieocenione wsparcie socjalne, dzięki któremu możemy rozwijać swoje pozazawodowe pasje i zainteresowania. Zdaję sobie sprawę z tego, jak ciężko byłoby mi realizować swoje pasje, gdybym pracował w korporacji w branży IT lub własnej firmie, jak wielu moich kolegów z roku. Jestem wdzięczny AGH za stworzenie warunków do rozwoju, zarówno zawodowego jak i osobistego.

 

AGH to doskonały wybór!

 

Zdjęcie: Agnieszka Wołkowicz

 

All rights reserved © 2014 Akademia Górniczo-Hutnicza