Sebastian R. Bielak – „W nurcie techniki”

 

 


Sebastian R. Bielak
– absolwent Inżynierii Środowiska na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH. Doktor nauk technicznych, wykładowca i fotograf; autor książek, filmów, wystaw fotograficznych oraz ponad setki artykułów i reportaży o tematyce przyrodniczej lub podróżniczej. Doktoryzował się na Politechnice Krakowskiej. Z wykształcenia inżynier ochrony środowiska, z zawodu edukator, ale z zamiłowania przyrodnik i podróżnik zafascynowany dziką przyrodą Dalekiej Północy. Prowadzi stronę internetową poświęconą podróżom www.sebastianbielak.pl oraz kanał YouTube „Podróże Bliskie Naturze”.

Zdobyta wiedza z wielu różnych dziedzin nauki pozwoliła mi zbudować solidne podstawy, na bazie których „ruszyłem w świat” podejmować wyzwania i osiągać ambitne cele.

Sebastian R. Bielak o AGH

Studia na AGH ukończyłem kilkanaście lat temu, ale pomimo upływającego czasu – a może właśnie dlatego – uważam ten etap za jeden najpiękniejszych okresów w moim życiu. Studiowałem ochronę środowiska, a więc kierunek typowo interdyscyplinarny, który wymusza na człowieku spojrzenie na świat w sposób holistyczny. Zdobyta wiedza z wielu różnych dziedzin nauki pozwoliła mi zbudować solidne podstawy, na bazie których „ruszyłem w świat” podejmować wyzwania i osiągać ambitne cele. Uważam, że AGH zawsze było, jest i z pewnością będzie wiodącą uczelnią techniczną w Polsce, której ukończenie otwiera przed absolwentami zupełnie nowe perspektywy.

 

 

Wieczór autorski na temat wyprawy na Alaskę w Centrum Sztuki „Mościce” (fot. Przemek Sroka)

 

W czasie wyprawy na Alaskę brałem udział m.in. w badaniach naukowych, zleconych przez amerykańską Agencję Ochrony Środowiska, mających na celu ocenę stanu ekologicznego rzeki Jukon (fot. Dan Bogan)

All rights reserved © 2014 Akademia Górniczo-Hutnicza