Urszula Pleśniak – „Wyzwania odlewam z pasji””

 

 

Urszula Pleśniak
Jest studentką II roku studiów II stopnia na kierunku Metalurgia i III roku studiów I stopnia na kierunku Wirtotechnologia na Wydziale Odlewnictwa. Chciała zostać aktorką, została inżynierem. Pamiętając jednak o swojej pasji z dzieciństwa, nadal angażuje się w działania studenckiej sceny teatralnej Krakowa. Sceniczne doświadczenia wykorzystuje dziś w mówieniu o nauce. W 2013 roku została laureatką 50. Konferencji Studenckich Kół Naukowych Pionu Hutniczego, zajmując II miejsce. W maju 2014 roku wzięła udział w 71. Międzynarodowym Kongresie Odlewniczym w Bilbao (Hiszpania), podczas którego wygłosiła prezentację na temat AGH i Wydziału Odlewnictwa, a jej wystąpienie zdobyło największe uznanie wśród publiczności. W tym roku zakwalifikowała się również do „Go Global Internships”, programu stypendialnego KGHM Polska Miedź S.A., dzięki któremu w trakcie przerwy wakacyjnej odbywa trwające osiem tygodni praktyki w USA, w Kopalni Robinson w Ely, w stanie Nevada. Dzięki wsparciu AGH rozpoczyna kolejny ważny etap przygotowań do swojej roli w życiu zawodowym.

 

Urszula Pleśniak o AGH


Można powiedzieć, że do AGH trafiłam przypadkiem, choć ja nie wierzę w przypadki i wolę nazywać to przeznaczeniem. Pomimo że dobrze radziłam sobie z nauką podczas całych studiów, to przełom nastąpił na 50. Konferencji Studenckich Kół Naukowych, kiedy zdobyłam II miejsce. Poczułam wówczas, że jestem na odpowiednim miejscu, a dodatkowo odczuwałam satysfakcję z tego, iż moja ciężka praca jest doceniana.
Studiowanie w Akademii jest dla mnie wspaniałą przygodą, a dyplom trampoliną do rozpoczynającego się wkrótce życia zawodowego. Polecam każdemu studiowanie w AGH, bo to uczelnia, która nie tylko kształci, zapewniając wspaniały start na rynku pracy, ale również wspiera pasje i sprawia, że czujesz się częścią wielkiej, niesamowitej społeczności.


Rekomenduję AGH!

 

 

 

 

 

All rights reserved © 2014 Akademia Górniczo-Hutnicza