AGH Robotics – „Dzielimy po równo”

 

 

AGH jako wiodąca w rankingach uczelnia techniczna w Polsce stawia na nowoczesność – nie tylko w kształceniu, ale i w podejściu do różnego rodzaju inicjatyw studenckich

AGH Robotics zajmuje się szeroko rozumianą robotyką, zarówno przemysłową, jak i usługową. Zespół składa się obecnie z 14 studentów, specjalizujących się w mechanice, automatyce i elektronice. Koło naukowe, które działa na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, zostało założone w grudniu 2016 r., jednak prace nad jego głównym projektem rozpoczęły się w 2012 r. Właśnie wtedy, studenci Mechatroniki – Michał Soida, Bartosz Widera i Jakub Żak, zgłosili się do konkursu realizowanego w ramach projektu Kierunki Zamawiane. Tak rozpoczęła się historia pierwszego manipulatora demonstracyjnego, mniej oficjalnie nazywanego „Krówką”, który od tamtej pory cały czas jest rozwijany i udoskonalany.
Bliska współpraca z wydziałem oraz Katedrą Robotyki i Mechatroniki zapewniła nie tylko środki finansowe potrzebne do rozpoczęcia projektu, ale także ogromne wsparcie merytoryczne, które znacząco przyśpieszyło prowadzone prace.
Od momentu powstania zespół jest obecny w życiu uczelni, promując robotykę wśród przyszłych studentów: zarówno tych najmłodszych (w ramach projektu AGH Junior), jak i wśród młodzieży (podczas Dnia Otwartego AGH).
Aktualnie koło pracuje nad dwoma projektami: sześcioosiowym manipulatorem przemysłowym przy współpracy z firmą Astor oraz frezarką opartą na innowacyjnej konstrukcji polimerobetonowej.


 

 

Michał Soida o AGH


AGH przyciąga wielu ambitnych ludzi, dlatego jest świetnym miejscem do realizacji pomysłów. Na studiach poznałem wiele zagadnień od strony teoretycznej, a praca nad konkretnym projektem w kole naukowym umożliwiła mi na zdobycie doświadczenia. Pracując w przyjaznej atmosferze, nawet poważne problemy można rozwiązać bez niepotrzebnego stresu, a sukcesy w konkursach niesamowicie motywują do dalszej pracy!

 

 

Jakub Żak o AGH 

AGH jest dla mnie wspaniałym miejscem. To tutaj poznałem moich przyjaciół, z którymi przez ostanie kilka lat pracowałem przy każdym projekcie. To tutaj, razem z nimi zdecydowałem się na kontynuowanie nauki w ramach studiów doktoranckich. Dzięki zdobytemu na studiach doświadczeniu znalazłem zatrudnienie w Polsce w obszarze robotyki przemysłowej.

 

 

Bartosz Widera o AGH


AGH jako wiodąca w rankingach uczelnia techniczna w Polsce stawia na nowoczesność – nie tylko w kształceniu, ale i w podejściu do różnego rodzaju inicjatyw studenckich.
Zdolni młodzi ludzie, rozwijający swoje zainteresowania i realizujący swoje pasje mogą liczyć na pomoc ze strony władz uczelni i wydziałów. Pomoc ta przybiera różne formy: finansową, umożliwiającą wyjazdy na różnego rodzaju zawody i konferencje, ale też organizacyjną – najlepsze zespoły mogą ubiegać się o przekazanie pomieszczeń na potrzeby tworzenia warsztatów umożliwiających pracę nad projektami.

 

 


 

 

All rights reserved © 2014 Akademia Górniczo-Hutnicza