Weronika Mrozińska – „Przekraczam horyzont zdarzeń”

 

 


Weronika Mrozińska
– studentka Inżynierii Mechatronicznej w języku angielskim, współzałożycielka, a obecnie również przewodnicząca Koła Naukowego AGH Space Systems, członkini stowarzyszenia MENSA, stypendystka rektora oraz ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla wybitnie uzdolnionych studentów. Wszechstronność jest jej znakiem rozpoznawczym i to właśnie dlatego w 2013 r. wybrała najbardziej interdyscyplinarny kierunek oferowany przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Robotyki. Rok później wraz z sześcioma innymi studentami WIMiR wzięła udział w organizowanych przez NASA, AAS i AIAA zawodach CanSat Competition, w których zespół miał za zadanie zbudować lądownik planetarny. AGH Space Systems jako debiutanci pokonali 60 zespołów z całego świata i zostali zwycięzcami tego prestiżowego konkursu. Po tym sukcesie działalność koła nabrała rozpędu, a Weronika rozpoczęła pracę w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. Podczas pobytu w Szwajcarii postanowiła po raz kolejny stanąć do rywalizacji i wraz z kolegami stworzyła konstrukcję na CanSat Competition 2016. Budowa przebiegała we współpracy z CERN IdeaSquare, a po jej zakończeniu współorganizowała AGH Space Systems X CERN IdeaSquare cooperation summary conference. Po powrocie do Polski nadal aktywnie uczestniczy w działalności zespołu oraz reprezentuje AGH na konferencjach i wydarzeniach branżowych.

 

Podejmowana inicjatywa, która spotyka się z entuzjazmem i aprobatą prowadzi do tworzenia innowacji i umacniania wiary w sukces jej twórców.

Weronika Mrozińska o AGH

Wartością, którą najbardziej cenię w AGH, jest wsparcie. Fakt, że nauka jest na najwyższym poziomie można wywnioskować z rankingów, ale dopiero będąc studentem tej uczelni można poczuć, jak bardzo promuje ona swoich podopiecznych. Dzieje się to zarówno w relacjach wykładowca – student, wydział – student, jak i student – student. Taka atmosfera panująca na wszystkich poziomach jest niezwykle ważna i inspirująca dla ludzi, którzy chcą realizować swoje pomysły i wizje. Podejmowana inicjatywa, która spotyka się z entuzjazmem i aprobatą, prowadzi do tworzenia innowacji i umacniania wiary w sukces jej twórców. To właśnie dzięki temu AGH jest tak ważnym ośrodkiem technologicznym oraz uczelnią, której absolwenci odnoszą sukcesy zawodowe, i którą wybraliby ponownie, gdyby mieli znowu pójść na studia. Sama zrobiłabym to samo.

 

 

All rights reserved © 2014 Akademia Górniczo-Hutnicza