Rafał Gajewski – „Dobrze cementuję”

 

 

Rafał Gajewski – absolwent Technologii Chemicznej, w specjalności „Materiały budowlane – technologia betonu i cementu”. Od razu po studiach rozpoczął pracę w polskim oddziale angielskiej firmy RMC Group plc, jako Technolog Regionu Małopolska w Dziale Technologii Betonu. Już na początku kariery zawodowej był odpowiedzialny m.in. za dostawy, jakość i technologię betonu towarowego dla potrzeb budowy południowej obwodnicy Krakowa. Przejęcie jego macierzystej firmy przez koncern CEMEX, światowego lidera produkującego ciężkie materiały budowlane, pozwoliło mu na jeszcze lepsze rozwijanie wiedzy i umiejętności zdobytych na AGH. Praca w międzynarodowym środowisku, przy dostępie do nowoczesnych i innowacyjnych technologii, stawia go w obliczu nowych wyzwań. Do najważniejszych z nich należy objęcie w 2009 roku stanowiska Dyrektora Działu Jakości Betonu i Kruszyw w Polsce i w Republice Czeskiej. Wraz z rozwojem zawodowym rośnie zakres jego obowiązków – odpowiedzialność za technologię, jakość i rozwój produktów w niemal 20 kopalniach kruszyw oraz w ponad 80 wytwórniach betonu towarowego, których roczna produkcja przekraczała 3 mln m3.
Udział w realizacji wielu kluczowych dla infrastruktury, energetyki i ochrony środowiska inwestycji w kraju i za granicą, sprawia, że czerpie dziś dużą radość z wykonywanej pracy. Teraz już trudno zliczyć, ile budynków w Polsce wykonanych jest z materiałów i rozwiązań CEMEX, za które był odpowiedzialny. Od 2010 roku pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego Regionem Południe w Pionie Betonu Towarowego CEMEX Polska. To nowe wyzwania, ale i wielka satysfakcja, którą przynosi mu droga zawodowa rozpoczęta właśnie w murach AGH.

 

Rafał Gajewski o AGH


AGH to wspaniała uczelnia, mająca bardzo wiele do zaoferowania, zarówno w sferze rozwoju naukowego, jak i życia kulturalnego.

Po pierwsze
– AGH to mocna kadra naukowa, która zapewnia wysoki poziom nauczania, co od lat potwierdza zapotrzebowanie na inżynierów AGH na rynku pracy. Absolwenci AGH są poszukiwanymi przez pracodawców specjalistami i niejednokrotnie już w trakcie studiów mają zagwarantowaną pracę. Wiem to z autopsji!

Po drugie
– studia na AGH to studia w Krakowie. Miasto tętniące życiem kulturalnym w połączeniu z jego wyjątkowymi zabytkami – tworzą niezapomnianą atmosferę. O tym, jak wyjątkowe są juwenalia, rajdy, karczmy i bale wydziałowe, wiedzą tylko studenci AGH. Co więcej – możesz mieć również bezpośredni wpływ na to, jak to życie studenckie będzie wyglądało, angażując się w pracę różnych organizacji studenckich.

Po trzecie
– AGH to ludzie. Studia na AGH stwarzają możliwość spotkania z wielkimi autorytetami. To dzięki nim zaczynasz pasjonować się dziedziną, którą się zajmujesz, a tylko działanie z pasją przynosi efekty. Kontakty i relacje pomiędzy absolwentami AGH oraz absolwentami i pracownikami AGH mają charakter zarówno oficjalny, biznesowy, jak i mniej formalny, prywatny. Sam mam wiele takich doświadczeń.

Gdybym miał wybierać po raz drugi – na pewno wybrałbym AGH!

 

 

All rights reserved © 2014 Akademia Górniczo-Hutnicza