25.01.2022 r.


Martyna Ekiert-Radecka – „W tańcu
z biomechaniką”


 


Martyna Ekiert-Radecka dr inż. Martyna Ekiert-Radecka – rodowita nowosądeczanka, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza i Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu. W 2014 r. ukończyła studia magisterskie na kierunku Mechatronika na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, a w 2015 r. – drugi kierunek studiów – Fizykę Techniczną na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH. W 2020 r. obroniła pracę doktorską pt. "Analiza wpływu struktury materiału oraz warunków przechowywania na stabilność tkanek kolagenowych", uzyskując tytuł doktora nauk technicznych w specjalności biomechanika. Jej działalność naukowa obejmuje badania nad wpływem ultraniskich temperatur na biomechanikę tkanek miękkich. Laureatka Nagrody Prezesa Rady Ministrów, Nagrody Rektora AGH, stypendystka Narodowego Centrum Nauki oraz zdobywczyni wielu wyróżnień na międzynarodowych konferencjach naukowych.

Swoje pasje naukowe doskonale łączy z szerokim wachlarzem zainteresowań pozanaukowych – od prawie 10 lat trenuje taniec klasyczny i propaguje ruch #adultballetcommunity w Polsce. Jest także pasjonatką muzyki klasycznej, posiada uprawnienia ratownika wodnego, a w wolnym czasie doskonali się jako trener prezentacji i sztuki wystąpień publicznych.

 

 

 

AGH wspiera studentów, oferując im nie tylko pełen rozwój naukowy, ale dbając także o rozwój ich osobistych pasji i umacniając poczucie ich przynależności do społeczności uczelnianej

Martyna Ekiert-Radecka o AGH

Jako licealny miłośnik matematyki i fizyki, miałam spory problem z wyborem kierunku studiów. Każdy potencjalny wybór – lotnictwo, automatyka, energetyka, materiałoznawstwo czy robotyka, wydawał się być interesujący i jedyny w swoim rodzaju. Wybór jednak padł na interdyscyplinarną mechatronikę na AGH. „Mechatronika? A co to takiego?” – pytali wówczas moi znajomi. Dziś, choć nikt już nie pyta czym jest mechatronika, wciąż spotykam się z pytaniami, czy warto było studiować na AGH.

Po prawie 13 latach spędzonych na AGH, najpierw jako studentka, a obecnie jako pracownik, mogę z całą pewnością powiedzieć, że jest to uczelnia jedyna w swoim rodzaju – daje możliwość pozyskania potężnej wiedzy merytorycznej i praktycznego warsztatu umożliwiającego jej dalsze wykorzystanie. AGH wspiera swoich studentów, oferując im nie tylko pełen rozwój naukowy, ale dbając także o rozwój ich osobistych pasji i umacniając poczucie ich przynależności do społeczności uczelnianej. AGH to jednak nie tylko studenci – to także ogrom światowej klasy naukowców, którzy często pomimo wielu trudności, wkładają cały swój zapał i serce w prowadzenie badań, które bezpośrednio przyczyniają się do rozwoju polskiej nauki i gospodarki.

 

Rekomenduję AGH!

 

 

All rights reserved © 2014 Akademia Górniczo-Hutnicza