21.01.2022 r.


Maria Sajdak – „Absolwentka na medal”

 

Młoda kobieta siedzi w kajaku unosząc się na wodzie. Na głowie ma okulary przeciwsłoneczne.

Źródło: PAP

 


Młoda kobieta o brązowych włosach, uśmiecha się i eksponuje zawieszony na szyi, srebrny medalMaria Sajdak ukończyła studia magisterskie w AGH na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki na kierunku Inżynieria Materiałowa. Jako studentka łączyła codzienne treningi wioślarskie z nauką, wytrwale dążąc do obranego celu. Promotorką zawodniczki była dr hab. inż. Agnieszka Gubernat, prof. AGH, która wspierała jej pasję m.in. poprzez elastyczną współpracę.

Od 2012 r. Maria Sajdak brała udział w mistrzostwach Europy i świata, rywalizując w czwórce podwójnej kobiet. Bardzo szybko osiągnęła miano multimedalistki, odnosząc ogromne sukcesy sportowe. W 2016 r. na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro zdobyła brązowy medal. Jej ostatnim ogromnym sukcesem jest wicemistrzostwo olimpijskie z Tokio w 2020 r. Srebrne medale wywalczyła razem z Agnieszką Kobus-Zawojską, Martą Wieliczko i Katarzyną Zillmann.

Wieloletnią trenerką olimpijki jest Iwona Wójcik-Pietruszka z sekcji wioślarskiej AZS AGH. Jej upór i pasja łączą się nierozerwalnie z niezwykłą serdecznością. „Bądź skromny jako zwycięzca i nie specjalnie martw się, kiedy będziesz zwyciężony” to hasło, które idealnie odzwierciedla charakter Marii – podkreśla prof. dr hab. inż. Jan Deja, Prodziekan ds. Współpracy WIMiC AGH.

 

 

 

Nie bójcie się robić jednocześnie czegoś więcej niż studiować i zawzięcie dążcie do celu, bo warto. I nie bójcie się pytać, czy można

Maria Sajdak o AGH

Czas spędzony w AGH to nie tylko studia. To przede wszystkim wspaniali ludzie, otwartość, wiele przygód i wspomnień. Oczywiście to czas przeznaczony na edukację – zajęcia teoretyczne, ale również zdobywanie wiedzy i doświadczenia w trakcie zajęć praktycznych, laboratoriów i wyjazdów technologicznych. Poza zajęciami można spędzać wspaniale czas, rozwijając swoje pasje. W AGH działa mnóstwo kół zainteresowań pozwalających na osobisty rozwój. Można również dołączyć do sekcji AZS z szeroką gamą dyscyplin. Studiowanie w AGH to również duma, że jest się częścią tej wspaniałej uczelni i społeczności. Czas spędzony w Akademii to też studia w najpiękniejszym polskim mieście. Można skorzystać z jego wszystkich możliwości i codziennie poznawać Kraków z różnych stron.

 

Rekomenduję AGH!

 

Młoda dziewczyna w kajaku

 

All rights reserved © 2014 Akademia Górniczo-Hutnicza