Jarosław Królewski – „Przewiduje przyszłość, dzięki AI”

 


 

Jarosław Królewski
Inwestor, naukowiec i przedsiębiorca. Ukończył studia inżynierskie i socjologiczne. Absolwent m.in. Wydziału Humanistycznego AGH. Obecnie w trakcie interdyscyplinarnego doktoratu.

Jest prezesem zarządu i współtwórcą Synerise S.A., jednej z najszybciej rozwijających się spółek technologicznych (obecna wartość przedsiębiorstwa to 75 mln dolarów) na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data. Laureat licznych, prestiżowych konkursów międzynarodowych i krajowych takich jak np. tytuł partnera roku 2017, 2018 Microsoft; tytuł jednego z 30 najbardziej perspektywicznych przedsiębiorców technologicznych na świecie wg Ernst and Young; laureat plebiscytu New Europe dla najbardziej innowacyjnych spółek w Europie, organizowanego przez Google, Res Publica, Financial Times; Laureat Paszportu Prezydenta RP.

Od 2010 roku prowadzi zajęcia i wykłady na AGH (Wydział Humanistyczny AGH, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej). Współtworzył autorskie, nagradzane kierunki studiów m.in takie jak: Informatyka Społeczna, E-Gospodarka (drugi najbardziej innowacyjny kierunek studiów w Polsce w 2012 wg MNiSW – 1 mln zł nagrody) czy Digital Marketing. Mentor sieci Polskiego Funduszu Rozwoju. Uczestnik wielu konferencji oraz wykładowca gościnny na polskich i zagranicznych uniwersytetach. Autor publikacji, w tym bestsellerowych ukazujących się w ramach Wydawnictwa Naukowego PWN.

 

 

Prócz renomy, prestiżu na rynku pracy oraz niesamowitej atmosfery studiowania, AGH jest także siłą napędową rozwoju intelektualnego, wspierającą u studentów chęć samorozwoju oraz pielęgnacji własnych zainteresowań.

Jarosław Królewski o AGH Dziś o sukcesie młodych ludzi decyduje w głównej mierze pasja oraz wytrwałość, które wraz z odrobiną nieszablonowego myślenia, pozwalają realizować życiowe marzenia i pragnienia oraz budować projekty, które rozwijają nas przez całe życie. Współcześnie do głównych zadań uczelni należy przede wszystkim umiejętne inspirowanie, wzbudzanie ciekawości i rozwiązywanie „nierozwiązywalnych” problemów w twórczy, kreatywny sposób, co z całym przekonaniem gwarantuje krakowska AGH. W życiu studenckim jak również w aspekcie zawodowym uczelnia ta pozwoliła mi bez skrępowania myśleć interdyscyplinarnie, poszerzać horyzonty, łączyć różne dziedziny, zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi. Prócz powszechnie znanej renomy, prestiżu na rynku pracy oraz niesamowitej atmosfery studiowania, AGH jest także siłą napędową rozwoju intelektualnego, wspierając u studentów chęć samorozwoju oraz pielęgnacji własnych zainteresowań. Uczelnia stawia na rozwój cech niezbędnych u młodych, przedsiębiorczych ludzi, którzy swoją przyszłość wiążą z budowaniem własnych firm, w tym m.in. rozwijania umiejętności miękkich, niezbędnych we współczesnym świecie. Jako członek AZS AGH miałem okazję reprezentować uczelnię na wielu imprezach sportowych. Okres ten uważam za jeden z najmilszych i najbardziej inspirujących w moim życiu. Dziś jako pracownik naukowy w AGH poznaję uczelnie od drugiej strony, m.in. uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach naukowych, które sprawiają, że poza codzienną pracą na szybko rozwijających się rynkach nowych technologii (ICT), mam stały kontakt z najnowszymi trendami i badaniami naukowymi. Z mojej prywatnej perspektywy AGH to uczelnia, która z pewnością spełni wszystkie wymagania kandydatów, w szczególności tych o rozdartych osobowościach, którzy podążając za słowami Steve’a Jobsa umiłowali sobie życie na pograniczu nauk.


 

Rekomenduję AGH!

 

 

 

All rights reserved © 2014 Akademia Górniczo-Hutnicza