Jarosław Królewski – „Przewiduje przyszłość, dzięki sztucznej inteligencji”

 


 

Jarosław Królewski

Prezes Zarządu i założyciel Synerise, jednej z najbardziej zaawansowanych spółek technologicznych na świecie w dziedzinie sztucznej inteligencji i big data, nagrodzonej licznymi, prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi i krajowymi. Laureat Paszportu Prezydenta RP. Stypendysta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz programów naukowych i sportowych w AGH. Od 2010 r. jest wykładowcą i pracownikiem naukowym AGH. Prowadzi zajęcia m.in. na Wydziale Humanistycznym oraz Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej, gdzie współtworzył nagradzane kierunki studiów: Social Informatics, E-Economy (najbardziej innowacyjny kierunek studiów w Polsce w 2012 wg MNiSW – 1 mln zł nagrody) czy Digital Marketing. W 2019 r. został wyróżniony nagrodą „Absolwent AGH”. Jest również współpomysłodawcą studiów doktoranckich z dziedziny Data Science na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Mentor sieci Polskiego Funduszu Rozwoju, Członek Rady Fundacji „Platforma Przyszłości Przemysłu”. Panelista i uczestnik wielu konferencji branżowych (World Economic Forum w Davos, Impact CEE, IDC Predictions, Futurecom), wykładowca gościnny na polskich i zagranicznych uniwersytetach. Prelegent międzynarodowych konferencji rządowych takich jak World Government Forum w Dubaju. Autor publikacji, w tym bestsellerowych ukazujących się w ramach Wydawnictwa Naukowego PWN. Pomysłodawca i twórca programu edukacyjnego AI Schools dla szkół i przedszkoli w zakresie sztucznej inteligencji. Fan piłki nożnej, wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej i współwłaściciel pierwszoligowego klubu piłkarskiego – Wisły Kraków SA oraz sponsor kobiecych drużyn piłkarskich.Ukończył dwa kierunki studiów (informatykę i socjologię), obecnie jest w trakcie interdyscyplinarnego doktoratu.

 

Prócz renomy, prestiżu na rynku pracy oraz niesamowitej atmosfery studiowania, AGH jest także siłą napędową rozwoju intelektualnego, wspierającą u studentów chęć samorozwoju oraz pielęgnacji własnych zainteresowań.

Jarosław Królewski o AGH Dziś o sukcesie młodych ludzi decyduje w głównej mierze pasja oraz wytrwałość, które wraz z odrobiną nieszablonowego myślenia, pozwalają realizować życiowe marzenia i pragnienia oraz budować projekty, które rozwijają nas przez całe życie. Współcześnie do głównych zadań uczelni należy przede wszystkim umiejętne inspirowanie, wzbudzanie ciekawości i rozwiązywanie „nierozwiązywalnych” problemów w twórczy, kreatywny sposób, co z całym przekonaniem gwarantuje krakowska AGH. W życiu studenckim jak również w aspekcie zawodowym uczelnia ta pozwoliła mi bez skrępowania myśleć interdyscyplinarnie, poszerzać horyzonty, łączyć różne dziedziny, zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi. Prócz powszechnie znanej renomy, prestiżu na rynku pracy oraz niesamowitej atmosfery studiowania, AGH jest także siłą napędową rozwoju intelektualnego, wspierając u studentów chęć samorozwoju oraz pielęgnacji własnych zainteresowań. Uczelnia stawia na rozwój cech niezbędnych u młodych, przedsiębiorczych ludzi, którzy swoją przyszłość wiążą z budowaniem własnych firm, w tym m.in. rozwijania umiejętności miękkich, niezbędnych we współczesnym świecie. Jako członek AZS AGH miałem okazję reprezentować uczelnię na wielu imprezach sportowych. Okres ten uważam za jeden z najmilszych i najbardziej inspirujących w moim życiu. Dziś jako pracownik naukowy w AGH poznaję uczelnie od drugiej strony, m.in. uczestnicząc w licznych międzynarodowych konferencjach naukowych, które sprawiają, że poza codzienną pracą na szybko rozwijających się rynkach nowych technologii (ICT), mam stały kontakt z najnowszymi trendami i badaniami naukowymi. Z mojej prywatnej perspektywy AGH to uczelnia, która z pewnością spełni wszystkie wymagania kandydatów, w szczególności tych o rozdartych osobowościach, którzy podążając za słowami Steve’a Jobsa umiłowali sobie życie na pograniczu nauk.

Rekomenduję AGH!

 

 

All rights reserved © 2014 Akademia Górniczo-Hutnicza