WIEDZA – PASJA – WIĘŹ

 

WIEDZA – PASJA – WIĘŹ to wyjątkowy projekt, w którym studenci, pracownicy naukowi oraz absolwenci Akademii Górniczo-Hutniczej prezentują trzy wymiary, które tworzą unikatową sieć doświadczeń i relacji powstających na naszej uczelni.
Ta szczególna sieć obejmuje niezliczoną ilość elementów, w tym m.in.: tworzenie przyszłościowych rozwiązań, odkrywanie niesamowitych zjawisk, zdobywanie nowych umiejętności, satysfakcję, jaką przynosi stosowanie wiedzy w praktyce, radość płynącą z realizowanych pasji, poznawanie wartościowych ludzi, którzy inspirują do działania.
O szerokim spektrum możliwości, które stwarza nasza uczelnia, można mówić bez końca, a ich najlepszym potwierdzeniem są sukcesy zawodowe naszych absolwentów oraz osiągnięcia pracowników i studentów AGH…


Co nas łączy?

WIEDZA i umiejętności zdobyte w AGH pozwalają z powodzeniem rozpocząć życie zawodowe i osiągnąć sukces.
Kadrę naukową Akademii tworzą wysokiej klasy specjaliści reprezentujący kluczowe dla nauki i gospodarki dziedziny. Prowadzimy badania naukowe zarówno na zlecenie przemysłu, jak i będące częścią międzynarodowych przedsięwzięć badawczych. Przekazywaną wiedzę potrafimy stosować w praktyce, tworząc innowacyjne rozwiązania, które zmieniają otaczającą nas rzeczywistość.
Podstawę naszej wielokierunkowej aktywności, dzięki której potrafimy przekraczać dotychczasowe granice myślenia, stanowią: kreatywność w podejściu do problemów, umiejętność trafnego formułowania wniosków oraz otwartość na nowe wyzwania.

PASJA sprawia, że odkrywamy rzeczy do tej pory nieznane. Dlatego praca, która jest jednocześnie pasją, pozwala nam osiągać niezwykłe rezultaty, dzięki którym wyznaczamy nowe drogi umożliwiające pełniejsze poznanie świata.  
Wspieramy rozwój młodych talentów, zarówno doktorantów, jaki i studentów, co w konsekwencji pozwala na kształcenie wysokiej klasy naukowców i specjalistów w różnych dziedzinach.
Studenci Akademii cenią sobie czas spędzony w jej murach również ze względu na możliwość wszechstronnego rozwoju. Ponad 100 kół naukowych oraz blisko 40 organizacji studenckich zrzesza ludzi o wyjątkowym potencjale.

WIĘŹ to obok wiedzy najcenniejsza wartość z czasu studiów. Może ona przybierać różne formy: od koleżeństwa po miłość na całe życie. Te szczególne relacje kształtują się nie tylko na uczelni, ale także w ramach praktyk zawodowych, staży, wyjazdów, kół naukowych, imprez kulturalnych, turniejów sportowych, karczm, balów, rajdów itp.
Rodzina AGH rozsiana jest po całym świecie. To jednak nie przeszkadza absolwentom w utrzymywaniu kontaktów, zarówno tych prywatnych jak i zawodowych. Często miejscem spotkań po latach jest uczelnia, którą ukończyli.
Warto podkreślić, że absolwenci wspierają się wzajemnie, a hasło „AGH” otwiera wiele drzwi oraz sprawia, że na całym świecie możemy liczyć na to, że pomocną dłoń wyciągnie do nas absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej.

Łączy nas „AGH”

All rights reserved © 2014 Akademia Górniczo-Hutnicza