Koło Naukowe Integra – „Z miłości do mikrokontrolerów

 

 

... co roku dołączają nowe osoby. W ten sposób studenci AGH zdobywają umiejętności, których nie da się opanować w innym miejscu

Od grupy studentów  – pasjonatów robotyki, do koła naukowego zrzeszającego ponad 80 członków zainteresowanych automatyką, elektroniką, fizyką czy modelowaniem. Tak rozwinęła się Integra, działająca od 2006 r. w Katedrze Automatyki na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.

   
Pasja do tak fascynujących dziedzin sprawia, że tworzymy przeróżne roboty mobilne oraz inteligentne maszyny. Podzieleni na mniejsze zespoły rozwijamy następujące projekty:
●    satelita KRAKsat,
●    robot pocztowy ADR,
●    Zebulon – kroczący robot o strukturze pająka,
●    EVE – autonomiczny samochód,
●    Duckietown – koncepcja małych pojazdów omijających przeszkody,
●    projekt plansz szachowych,
●    roboty minisumo, micromouse czy linefollower przeznaczone do zawodów w konkursach robotycznych w Polsce oraz za granicą.

 

Co roku nasze konstrukcje zajmują najwyższe miejsca na prestiżowych zawodach. Projekty często trwają kilka lat, więc do koła co roku dołączają nowe osoby. W ten sposób studenci AGH zdobywają umiejętności, których nie da się opanować w innym miejscu.

 

Naszą flagową inicjatywą jest festiwal Robocomp. To wydarzenie międzynarodowe, podczas którego odbywają się walki robotów w wielu konkurencjach. Całość jest organizowana tylko i wyłącznie przez członków Integry. Sukces w tak licznych projektach osiągamy dzięki rozwijaniu tych trzech poniższych cech. Na co dzień pokazujemy, że pasja, wiedza i silna więź z innymi to gwarancja sukcesu!

 

 

Jan Życzkowski
Student Automatyki i Robotyki, twórca projektu KRAKsat


Podczas studiów na AGH rzeczą, która wydaje mi się być najbardziej wartościowa, jest możliwość realizacji projektów w ramach działalności koła naukowego. To dzięki nim studenci mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania i łączyć siły z innymi pasjonatami, by wspólnie tworzyć niesamowite dzieła. Do Integry zapisałem się na pierwszym roku, gdzie starsi koledzy zainspirowali mnie by tworzyć duże, trwające latami projekty. Teraz wspominając tamten okres, widzę jak wiele nauczyło mnie studiowanie na AGH!

 

 

 

Dawid Kasieczka 
Student Automatyki i Robotyki, twórca projektu ADR
 

Roboty to coś, co interesowało nas od zawsze. Możliwość zobaczenia, że stworzyło się coś, co jest samodzielne – przynosi niesamowitą satysfakcję. Nie da się nie zauważyć, że w XXI wieku roboty autonomiczne odgrywają coraz większą rolę i jesteśmy przekonani, że ten trend się nie zmieni. Z naszego punktu widzenia jest to przyszłość, na którą chcemy mieć wpływ. Dlatego tworzymy roboty, takie jak ADR czy EVE. W tej kwestii AGH jest bardzo pomocna. Przestrzeń do pracy, zaplecze finansowe i naukowe – te elementy sprawiają, że nasza praca jest w ogóle możliwa i przynosi szybkie efekty.

 

 

Adrian Luberda
Student Automatyki i Robotyki, prezes koła


Jeszcze kilka lat temu, decydując się pójść na tę właśnie uczelnię, nie sądziłem, że oprócz nauki i zabawy, studia na AGH staną się najprawdziwszą przygodą. Dzisiaj, ja i moi koledzy z Integry, budujemy roboty, które wprawiają w podziw publiczność na zawodach w całej Polsce, a nasz nanosatelita – KRAKsat wkrótce znajdzie się na orbicie Ziemi! Niesamowite jest to, jak wiele możliwości daje nam nasza uczelnia, a my w zamian dokładamy małą cegiełkę w jej 100-letniej historii.

Wielkie rzeczy dzieją się tutaj – na AGH!

 

 

All rights reserved © 2014 Akademia Górniczo-Hutnicza